Dorman® 523-099 OE Solutions Series Subframe Bushing - Gray, Rubber, Direct Fit, Set of 2
Manufacturer #523-099
|
Free Shipping
Free Shipping
Dorman® 523-099 OE Solutions Series Subframe Bushing - Gray, Rubber, Direct Fit, Set of 2
Manufacturer #523-099
|
$109.75
| Label | Value |
|---|---|
| Part | |
| Brand | |
| Location | Front |
| Notes | 16.9 mm ID; 41 mm OD; 79.8 mm Thickness |
| Warranty | Lifetime Dorman limited warranty |
| Quantity Sold | Set of 2 |
| Prop 65 Warning |
|
| Color Finish | Gray |
| Interchange Part Number | 54400EL00A, 54400EM30B |
| Material | Rubber |
| Product Fit | Direct Fit |
| Series | OE Solutions Series |
| Replaces OE Number | 54400EL00A, 54400EM30B |
Shipping Policy
We ship fast so you can get on the road that much faster. Check out our Shipping Policy for more details.
Return Policy
Not satisfied with your purchase? We offer returns for most items within 30 days of delivery for a refund. Check out our Return Policy for more details.
Warranty Policy
Right parts, guaranteed. If you find any defects, simply notify us within the warranty period, and we’ll take care of it. Check out our Warranty Policy for more details.
Dorman®Oe Solutions Series Subframe Bushing - Gray, Rubber, Direct Fit, Set Of 2
1 Star
0
2 Star
0
3 Star
0
4 Star
0
5 Star
100
Oe Solutions Series Subframe Bushing - Gray, Rubber, Direct Fit, Set Of 2
5.0/5
Good. So far so good
YB
Posted by Yevgeniy B. / Tue, Jul 25
Showing 1 - 1 of 1 Reviews
Have a question about this product?Ask here. Our team of experts will assist you along with your fellow CarParts.com community members. Please add your vehicle information including year, make, model to better assist you.