Manufacturer #SET-TS5639
Manufacturer #SET-TS5639
Guaranteed to Fit 2010 Nissan Sentra
Price Match Guarantee
| Label | Value |
|---|---|
| Part | |
| Brand | |
| Location | Rear, Driver and Passenger Side |
| Components | (2) Shock Absorber |
| Type | Shock |
| Condition | New |
| Quantity Sold | Set of 2 |
| Recommended Use | OE Replacement |
| Damping Type | Non-Adjustable |
| Design | Twin-tube |
| Color Finish | Black |
| Product Fit | Direct Fit |
| Collapsed Length | 14 in. Collapsed Length |
| Extended Length | 19.63 in. Extended Length |
| Damper Travel | 5.63 in. Damper Travel |