Dorman® 603-769 Coolant Reservoir, OE Solutions Series
Manufacturer #603-769
|
Dorman® 603-769 Coolant Reservoir, OE Solutions Series
Manufacturer #603-769
|
$48.02
$124.99
Save $76.97 (62%)
Price Match Guarantee
| Label | Value |
|---|---|
| Part | |
| Brand | |
| Notes | 4 in. L x 13.5 in. H; 450 ml Capacity; Flip Top Cap Type; Includes Cap |
| Product Fit | Direct Fit |
| Quantity Sold | Sold Individually |
| Replaces OE Number | 45150AG00A, 45150AG01A, 45155AG00A |
| Warranty | Lifetime Dorman limited warranty |
| Prop 65 Warning |
|
| Interchange Part Number | 45150AG00A, 45150AG01A, 45155AG00A |
| Series | OE Solutions Series |
Shipping Policy
We ship fast so you can get on the road that much faster. Check out our Shipping Policy for more details.
Return Policy
Not satisfied with your purchase? We offer returns for most items within 30 days of delivery for a refund. Check out our Return Policy for more details.
Warranty Policy
Right parts, guaranteed. If you find any defects, simply notify us within the warranty period, and we’ll take care of it. Check out our Warranty Policy for more details.
Dorman®Coolant Reservoir, Oe Solutions Series
1 Star
0
2 Star
0
3 Star
0
4 Star
0
5 Star
100
Fantastic Company!!Coolant Reservoir, Oe Solutions Series
5.0/5
Wow! So easy to work with. Fast shipping. Great pricing. 10 minutes and I had removed the old and installed the new.
Great experience and I will definitely purchase all parts from this company.
SM
Posted by Sandra M. / Sun, Mar 07
Showing 1 - 1 of 1 Reviews
Have a question about this product?Ask here. Our team of experts will assist you along with your fellow CarParts.com community members. Please add your vehicle information including year, make, model to better assist you.