Bosch® 9619 Spark Plug, Sold Individually, OE Fine Wire Iridium Spark Plug Series
Manufacturer #9619
|
Bosch® 9619 Spark Plug, Sold Individually, OE Fine Wire Iridium Spark Plug Series
Manufacturer #9619
|
$14.29
| Label | Value |
|---|---|
| Part | |
| Brand | |
| Spark Plug Code | YR6SII330X |
| Electrode Tip Material | Iridium/Platinum Electrode Tip |
| Quantity Sold | Sold Individually |
| Warranty | 1-year Bosch limited warranty |
| Prop 65 Warning |
|
| Ecomm Landing Page | Euro |
| Electrode Core Material | Iridium Electrode Core |
| Gap Size | 1.1 mm |
| Heat Range | 6 |
| Product Fit | Direct Fit |
| Reach | 26.5 mm Reach |
| Series | OE Fine Wire Iridium Spark Plug Series |
| Thread Size | 12 mm thread size |
Shipping Policy
We ship fast so you can get on the road that much faster. Check out our Shipping Policy for more details.
Return Policy
Not satisfied with your purchase? We offer returns for most items within 30 days of delivery for a refund. Check out our Return Policy for more details.
Warranty Policy
Right parts, guaranteed. If you find any defects, simply notify us within the warranty period, and we’ll take care of it. Check out our Warranty Policy for more details.
Bosch®Spark Plug, Sold Individually, Oe Fine Wire Iridium Spark Plug Series
1 Star
0
2 Star
0
3 Star
0
4 Star
0
5 Star
100
Spark Plug, Sold Individually, Oe Fine Wire Iridium Spark Plug Series
5.0/5
great parts. fast shipping
ND
Posted by Nicola D. / Mon, Aug 11
Spark Plug, Sold Individually, Oe Fine Wire Iridium Spark Plug Series
5.0/5
Fit my car and fast delivery
RH
Posted by Raul H. / Fri, Jun 27
Spark Plug, Sold Individually, Oe Fine Wire Iridium Spark Plug Series
5.0/5
Fast delivery—-right on time!
RS
Posted by Roland S. / Tue, Feb 07
Hi Roland, We would like to thank you for sharing this great review! We will be sharing your feedback amongst our team. Please visit <a href="http://Carparts.com" target="_blank">Carparts.com</a> again soon!
NT
Answered by Norylin T. / Tue, Feb 07Spark plugsSpark Plug, Sold Individually, Oe Fine Wire Iridium Spark Plug Series
5.0/5
Worked out great the sparks plugs fit perfect
NR
Posted by Naomi R. / Thu, Feb 25
Showing 1 - 4 of 4 Reviews
Have a question about this product?Ask here. Our team of experts will assist you along with your fellow CarParts.com community members. Please add your vehicle information including year, make, model to better assist you.