Manufacturer #KIT-070224-C210
Manufacturer #KIT-070224-C210
Price Match Guarantee
| Label | Value |
|---|---|
| Part | |
| Brand | |
| Location | Front, Driver And Passenger Side |
| Type | Fully Loaded Strut |
| Condition | New |
| Quantity Sold | 8-Piece Kit |
| Recommended Use | OE Replacement |
| Damping Type | Non-Adjustable |
| Design | Twin-tube |
| Color Finish | Black |
| Product Fit | Direct Fit |
| Collapsed Length | 11.06 in. Collapsed Length |
| Extended Length | 18.08 in. Extended Length |
| Damper Travel | 7.02 in. Damper Travel |
| Body Length | 10.56 in. Body Length |