A-Premium® APBHH4681 2 Pcs Rear Brake Hydraulic Hose
Manufacturer #APBHH4681
|
Free Shipping
Free Shipping
A-Premium® APBHH4681 2 Pcs Rear Brake Hydraulic Hose
Manufacturer #APBHH4681
|
$20.99
| Label | Value |
|---|---|
| Part | |
| Brand | |
| Location | Rear, Driver And Passenger Side |
| Product Fit | Direct Fit |
| Length | 10.66 in. |
| Material | EPDM Rubber |
| Warranty | 2-year A-Premium Warranty |
| Quantity Sold | Set of 2 |
| Replaces OE Number | H622122, 2205186, 900472465A, SZ94072233 |
| Prop 65 Warning |
|
| Ecomm Landing Page | Chassis |
| Interchange Part Number | H622122, 2205186, 900472465A, SZ94072233 |
| Notes | 10 mm Male End 1 Fitting Type, 12 mm Male End 2 Fitting Type |
| Recommended Use | OE Replacement |
Shipping Policy
We ship fast so you can get on the road that much faster. Check out our Shipping Policy for more details.
Return Policy
Not satisfied with your purchase? We offer returns for most items within 30 days of delivery for a refund. Check out our Return Policy for more details.
Warranty Policy
Right parts, guaranteed. If you find any defects, simply notify us within the warranty period, and we’ll take care of it. Check out our Warranty Policy for more details.
A-Premium®2 Pcs Brake Hydraulic Hose
1 Star
0
2 Star
0
3 Star
0
4 Star
0
5 Star
100
Great website, easy to reference2 Pcs Brake Hydraulic Hose
5.0/5
Great website, easy to reference
M
Posted by Melappmail75 / Sun, Aug 03
Originally posted at A-Premium
Brake line for left rear 2005 ford explorer2 Pcs Brake Hydraulic Hose
5.0/5
Fit perfect !!!!!!
j
Posted by joendebbie / Wed, Dec 11
Originally posted at A-Premium
5 stars2 Pcs Brake Hydraulic Hose
5.0/5
No surprises. Exactly what I wanted. On time
d
Posted by donwallinga63 / Sat, Jul 13
Originally posted at A-Premium
Quality parts2 Pcs Brake Hydraulic Hose
5.0/5
Pleasant experience shipped when they were supposed to and arrived when they were supposed to
g
Posted by giannandrea63 / Thu, Jun 13
Originally posted at A-Premium
Brake line2 Pcs Brake Hydraulic Hose
5.0/5
OEM quality fit …’
B
Posted by Buck / Mon, Nov 20
Originally posted at A-Premium
Showing 1 - 5 of 5 Reviews
Have a question about this product?Ask here. Our team of experts will assist you along with your fellow CarParts.com community members. Please add your vehicle information including year, make, model to better assist you.