Manufacturer #SET-AC14-8
Free Shipping
Free Shipping
Manufacturer #SET-AC14-8
Guaranteed to Fit 1997 Chevrolet C1500
Price Match Guarantee
| Label | Value |
|---|---|
| Part | |
| Brand | |
| Electrode Tip Material | Platinum Electrode Tip |
| Quantity Sold | Set of 8 |
| Warranty | 3 year, unlimited-mileage AC Delco warranty |
| Prop 65 Warning |
| Promotions | Fuel Saver |
| Electrode Core Material | Copper Electrode Core |
| Gap Size | 0.062 in. |
| Product Fit | Direct Fit |
| Reach | 0.68 in. Reach |
| Series | RapidFire Performance Platinum Series |
| Thread Size | 14 mm thread size |